zajazd-gr1a

 

zajazd-gr1b

 

 Zabytkowy budynek dawnego XVIII wiecznego Zajazdu-karczmy to jeden z niewielu zachowanych obiektów tego typu w skali kraju.


  Budynek odremontowany  i odbudowany, przywrócony do świetności w latach 2010 - 2012r. zachwyca swym urokiem, na który składają się niepowtarzalna atmosfera i oryginalne, stylowe wnętrze. To duży, murowany budynek  przykryty okazałym dachem krytym gontem z malowniczymi lukarnami i drewnianym portykiem wejściowym.


  Zajazd to obiekt użyteczności publicznej administrowany przez Parafię, przeznaczony dla mieszkańców miejscowości i okolic a także dla obsługi ruchu turystycznego i pielgrzymów.


  To budynek parterowy (z dwiema izbami restauracyjnymi, salą świetlicowo-konferencyjną i centrum informacji turystycznej z centrum informacyjnym) częściowo podpiwniczony (zespół pomieszczeń ekspozycyjnych z salami wystawowymi), z użytkowym poddaszem utworzonym pomiędzy elementami oryginalnej, odsłoniętej więźby dachu (pokojami gościnnymi dla strudzonych podróżą turystów i pielgrzymów - Dom Pielgrzyma).


  Zajazd w Miedznie to idealne miejsce na kameralne spotkania rodzinne (chrzciny, komunie i inne wszelkiego rodzaju święta rodzinne) jak i na większe przyjęcia (wesela, spotkania klasowe itp.). Lokalizacja budynku i jego zaplecze czynią to miejsce idealnym na wszelkiego rodzaju szkolenia, bankiety, konferencje i spotkania w skupieniu. Umożliwiamy również nocleg (z wyżywieniem) dla gości, turystów, wycieczek. i pielgrzymek odwiedzających naszą miejscowość i Sanktuarium Maryjne z Cudownym Obrazem.

 

zajazd-gr2
 

Plac Wolności 9, 07-106 Miedzna.  |  zajazd@zajazd-miedzna.pl   |   tel. +48 25 691 83 47